Як Фома-Святий Миколай з командою Костянтинівку осяяв

“Здрастуйте, діти! Мене звати Святий Миколай — сьогодні моє свято. Ми зараз у вас завершуємо велику Мандрівку по Сходу України! - сипло мовив під дзвін різдвяних дзвоників Фома (Сергій Фоменко), фронтмен відомого гурту “Мандри”.

У костюмі Миколая його можна було впізнати тільки по носу, бо очі закривали окуляри. Він, навіть, не питався згадати в якому місті робить свято дітям — запитав їх самих. Ще б пак, бо це було останнє місто мандрівки, серед Краматорська, Авдіївки, Сіверська, Торецька, Званівки, Часового Яру, Курахового, Красногорівки, Мар'їнки, Іллінівки, Олександро-Калинового, та, навіть, фронтового Золотого на Луганщині. Більше 300 дітлахів в нашій Школі мистецтв стали учасниками музичної Новорічно-різдвяної вистави, а взагалі на зустрічах по Донбасу їх було більше 4-х тисяч. Народна артистка України Марія Бурмака (Різдвяний Янгол), співала та літала по залу, торкаючись різдвяною зіркою малюків, які після цього, як Кай після Крижаного палацу розморозилися та вибігали на сцену. Надзвичайно популярний у дітей Казкар Сашко Лірник вихоплював хлопців та дівчат до сцени та робив їх казковими персонажами. Фея-чарівниця - фіналістка "Голосу країни", етно-співачка Іванка Червінська дарували всім народні та свої пісні (не говорячи про глибокі та ліричні співи М.Бурмаки). Грали Пастушки - хлопці з популярного гурту «Gypsy Lyre».

Головне - в кожному слові та ноті було відчуття яскравої України. І серця дітей щиро на це відгукувалися. Разом з командою у кулуарах ми зустріли члена команди - нашого друга Максима Потапчука. Тур відбувся за підтримки Мінінфополітики.

Ми взяли для вас интерв’ю у Сашка Лірнка, Сергія Фоменко та Марії Бурмаки, де вони говорять про наш край та як його зробити українським, та надамо їх у наступних номерах.

В.Березін