Слово Благочинного Донецького єпархіального округу, настоятеля Свято - Сретінського храму, протоієрея отця Костянтина у звязку з перейменуванням церков 

Дорогі браття і сестри, шановні мешканці Костянтинівки та району! Цими днями був прийнятий закон, який передбачає перейменування релігійних організацій, центр яких знаходиться в країні-агресорі. Цей закон, по перше, стосується т.з. УПЦ(МП), але наші розділені брати з цієї організації знову обдурюють наш народ та кажуть, що ніякого відношення до РПЦ їхня церква не має. Їхні слова не правдиві, бо за Богослужіннями вони згадують патріарха Кирила, який благословляє т.з. Російську православну армію на вбивство мирних Українців, а наше прагнення свободи від трьохсотрічного поневолення називає агресією проти Росії. Російська церква звикла на біле казати чорне, бо служить не Богу, а владі та інтересам руського миру. Російська  церква вважає УПЦ(МП) невід'ємною частиною РПЦ і це прописано в статуті УПЦ(МП), тож все повинно називатись своїми іменами і церква також. Через два місяці УПЦ(МП) повинна перереєструватися і за Українським законодавством матиме відповідну назву. УПЦ(КП) та УАПЦ  також самоліквідувались, бо об'єднались в єдину Церкву, до цієї церкви приєдналися деякі архієреї та священники від УПЦ(МП) і саме ця об'єднана церква віднині є канонічною, визнаною світовим православ'ям церквою України. Всі заяви Московського Патріархату про неканонічність та невизнання об'єднаної церкви є неправдивими, бо саме представники МП зробили розкол у світовому православ'ї, коли розірвали спілкування з Матір'ю-Церквою, Константинопольським Патріархатом. Яку назву буде мати об'єднана Православна Церква України чи УПЦ чи ПЦУ буде вирішено на засіданні Синоду після 6 січня, коли Українська Церква отримає Томос про визнання з рук Вселенського патріарха Варфоломія. Неважливо, - УПЦ чи ПЦУ, головне те, що Українці знатимуть, яка церква дійсно є правдивою Українською, а її служба Богу полягає в жертовному служінні своєму народу.

В свою чергу, як обласний благочинний звертаюся до наших розділених братів та сестер з РПЦ в України із словами, які сказав єдиний предстоятель єдиної канонічної УПЦ блаженнійший митрополит Київський і всієї України Єпіфаній: "Двері нашої церкви відкриті для всіх", тож не бійтеся нікого, слідуйте за Христом в дусі єдності та Християнської любові. В м.Костянтинівка храм знаходиться за адресою вул. Циолковського 19, у сквері біля пам'ятника воїнам-афганцям. Особливо звертаюся до духовенства РПЦвУ з закликом припинити ворожнечу та приєднатися до єдиної церкви, бо з моменту об'єднавчого Собору Ви всі вже є кліриками Помісної Церкви, тож згадайте євангельську історію про зцілення прокажених та разом подякуйте Богу за його милосердя, в даному випадку - даровану Українську Церкву. Від імені керівництва церкви гарантуємо Вам служіння на ваших парафіях, звільнення від тих поборів, які Ви маєте зараз, збереження нагород та християнське прощення усіх образ та непорозумінь. Пам'ятайте, для чого та на яке служіння ви покликані, облиште чвари та бруд. Славімо Бога в єдиній Церкві, рівній іншим помісним православним Церквам. Вітаю всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Хай Богонемовля Христос відродить нас для творіння добрих справ в дусі Християнської любові та єдності.

Протоієрей отець Костянтин.