Злий жарт Чечетова, чи Прорахунки команди Порошенка на Донеччині

Перший тур виборів Президента України позаду, другий навряд внесе кардинальних змін до загальної картини результатів, тож можна проаналізувати доробок Донецької області в результатах виборів.

За 5 років війни ми мали 4 очільника області і ні для кого не було таємницею, що для двох останніх  надзавданням було забезпечення достойних результатів президенту на виборах. З огляду на політичну ситуацію і електоральні уподобання мешканців, треба визнати, що це завдання не з легких і шляхів реалізації не багато. Якщо бути точним, їх тільки два: проведення кардинальних змін в області з залученням місцевих патріотів і висококласних експертів задля отримання позитивної картинки успішної України в регіоні. Другий шлях -  це давно знайомий і неодноразово пройдений шлях домовленостей з місцевими елітами, загальнодоступною - «договорняки». Саме цей шлях було й обрано.  «Юрій Бойко виграв вибори на Донбасі, проте його результат мав бути вищім», - повідомляє команда Оппо-блока. Їх штаб наголошує, що чинний президент потрапив у ІІ тур завдяки фальсифікації виборчого процесу і підтасовці результатів. При тому сором’язливо замовчують той факт, що застосована саме ними технологія, висунення в кандидати двох провідних партійців розпорошила голоси власного електорату, дозволило зняти ризики потрапляння в другий тур чинному президенту.

Щодо порушень на дільницях, треба визнати - вони мали місце. Проте, та марнотрудна справа під силу добре навченим бюджетникам і представникам комунальної сфери, тим, хто завжди займався підтасовками. Втім, не думаю, що їх потуги змогли зробити погоду на виборах. Головним чинником програшу Петра Олексійовича стало покладання на «чесне слово» Донецьких. І де тут не пам’янеш Чечетова з його коронним висловом «РАЗВИЛИ КАК КОТЯТ».  Є одна порада наступникам (незалежно хто переможе у ІІ турі) – не сідайте за стіл переговорів з шулерами, все одно програєте. З їх досвідом, грошима і впливом на «опущене» населення вони гратимуть виключно на власний інтерес, але завжди використають шанс «кинути Лоха», бо того вимагає їх «кодекс честі».

Галина Олійникова, член ОВК.

P.S.

Вкинуті зараз в суспільство взаємні образи і дорікання навряд підуть комусь на користь. Сумно спостерігати масовий психоз довкола виборів. Похмілля настане, можливо не відразу, точно не у всіх, проте завжди треба залишатися людьми.