Робота для будівельників у Польщі: яким спеціалістам легше знайти роботу, вимоги до будівельників, умови проживання

Польща – одна з країн, де є безліч проектів на будівництво офісних будівель, дитячих садків, доріг, мостів. Тому вакансій у цій сфері дуже багато, як для підсобних робітників, так і за фахом. Робота в Польщі в будівництві користується великою популярністю в українців завдяки високій зарплаті та можливістю підвищення кар'єрними сходинками.

Яким спеціалістам простіше влаштуватися на роботу у сфері будівництва у Польщі?

Найбільш високу заробітну плату одержують універсальні працівники, які є фахівцями в одному напрямку, але якщо є необхідність, можуть виконувати інші роботи. Це пов'язано з можливістю працювати цілий рік. Наприклад, роботу в Польщі взимку 2022 легше знайти фахівцям із внутрішнього оздоблення приміщень. А ось робота в Польщі бетонярем частіше зустрічається у теплу пору року. Для того щоб потрапити в ряди найбільш затребуваних майстрів досить вивчити додаткову спеціальність.

Знання польської мови, нехай і базове, допоможе в просуванні кар'єрними сходинками. Будівельники, які говорять польською, як мінімум призначаються на посаду бригадира.

Будівництво доріг у Польщі: які спеціальності потрібні

Для українців у сфері будівництва доріг робота є у Бєльсько-Бяла, Познані, Зеленій-Гурі, Лодзі, Кракові, Щецині, Ловичі, Мишкуві, Варшаві та ін. Найчастіше наймають чоловіків, бо така праця відноситься до важкої фізичної роботи.

Робота в Польщі в будівництві доріг є для:

  • підсобних робітників та різноробочих;
  • укладачів тротуарної плитки чи бруківки;
  • асфальтоукладальників;
  • машиністів екскаватора;
  • майстрів дорожнього покриття.

Працівники у сфері будівництва доріг та мостів одержують високі зарплати. Мінімальна місячна зарплата складає 4900 злотих. Окрім того, працівники офіційно працевлаштовані, а робочий тиждень становить 5-6 днів. Трудовий день може тривати від 8 до 12 години.

Вимоги до будівельників, умови проживання

Вимоги, які ставлять будівельні фірми, можуть відрізнятися залежно від бажаної посади. Наприклад, робота в Польщі бетонярем або машиністом екскаватора потребує досвіду роботи та відповідних навичок, а от для працевлаштування підсобним робочим – досвіду не потрібно. Але є й загальні вимоги на будь-яку вакансію у сфері будівництва:

  • гарний стан здоров'я та витривалість;
  • вміння працювати в команді;
  • відсутність шкідливих звичок;
  • відповідальність.

Більшість польських будівельних компаній пропонують житло іноземним працівникам. Найчастіше таке житло є кімнатою в гуртожитку, де живуть по 2-4 особи. Оплачувати у такому разі потрібно лише за комунальні послуги.

Якщо ж фірма не надає житло, шукати його потрібно самостійно, або знімати разом із іншими українцями. У такому разі оплата житла складатиметься з оплати за оренду квартири та за комунальні послуги.