Дым без огня? или Тревога по воде признана ложной, хотя меры уже приняты...

С начала недели в городе появились слухи о загрязнении городской системы водоснабжения. Дело усугубили смс-сообщения, распространяемые по Viber.

Одно из них, полученное, кстати, сотрудниками редакции вечером во вторник, гласило:

«Нам позвонили, сказали, что с водой в городе что-то случилось, ни в коем случае ее нельзя использовать в пищу или чай, даже кипяченой. Хотя бы несколько дней. Предупреди кого сможешь, думаю, всю область касается».

Судя по реакции горожан, такое, практически идентичное послание, получили многие. И объяснимо встревожились. В редакцию пошли звонки обеспокоенных и возмущенных молчанием ответственных служб, жителей.

Говорили о том, что уже появились случаи заболеваний горожан (по словам звонивших, в основном на правобережной стороне), имеющих признаки пищевого отравления. Выдвигали версии о том, что все это вызвано попаданием в водяную систему аммония. Хотя конкретизировать какую-то информацию по заболевшим никто не мог.

Первый звонок в попытке выяснить ситуацию был начальнику ПУВКХ Аркадию Демченко.

Начальник городских водников заявил, что ему за два дня позвонили все, кто мог, в том числе и многие чиновники. Никаких официальных данных о загрязнении воды у него нет. «Мы постоянно проводим мониторинг — пробы, отбираемые лабораторией городского водоканала, никаких нарушений качества питьевой воды не показали. Мне подозрительным показалось само сообщение — своей однотипностью и безымянностью. Не названы ни город, ни область, ничего. Похоже на распространяемые «письма счастья», получил - разошли другому, - сообщил Аркадий Владимирович.- Это гуляет по всей области. Может это такой маркетинговый ход - поговаривают, что в Дружковке под это дело предлагали поставить фильтры ценой по 3 тыс. грн».

Начальник Константиновского филиала Лабораторного центра Светлана Величко также каких-то проблем с составом воды не подтвердила и вообще назвала слухи бредом

«Наша лаборатория постоянно отбирает воды параллельно с водоканальской лабораторией. Все в порядке, успокойте всех испугавшихся. Люди бы так коронавируса боялись и правильно надевали маски».

В пятницу на электронную почту редакции пришло сообщение Компании «Вода Донбасса», которое мы и публикуем.

В.Волошко.

За останні кілька днів серед населення поширюються чутки про погіршення якості питної води, яка подається КП «Компанія «Вода Донбасу».

Ця інформація не відповідає дійсності.

У грудні 2020 року у воді каналу Сіверський Донець-Донбас було зафіксовано збільшення концентрації амонію вище фонових значень, що не є рідкістю для осінньо-зимового періоду.

Беручи до уваги зростання вмісту амонію у воді, що надходить до фільтрувальних станції, були відкориговані технологічний режим і дози реагентів.

Склад води, що надходить на споруди водопідготовки, і питної води контролюється щодня лабораторною службою КП «Компанія «Вода Донбасу» відповідно до робочих програм, складених згідно з чинними вимогами ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Епідемічна безпека питної води забезпечується шляхом її знезараження хлором, залишкові концентрації якого щогодини контролюються на виході зі споруд фільтрувальних станцій, нормативи на вміст залишкових кількостей вільного та зв'язаного хлору дотримуються (п.3.14 ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Питна вода, що подається споживачам, відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, з урахуванням нормативів, які підприємство має право використовувати у випадках, пов'язаних з особливими природними умовами. Присутність в питній воді незвичного запаху обумовлено зміною якості води в джерелі водопостачання за гідробіологічними показниками, що викликано погодними умовами - нехарактерним для зимового періоду підвищенням температурних значень. На всіх фільтрувальних станціях в якості додаткового окислювача органічної речовини на сьогодні застосовується перманганат калію, що в свою чергу може надавати питній воді додаткове забарвлення.

В даний час фільтрувальні станції працюють з дотриманням технологічних режимів, застосовуючи реагенти відповідно до змін якості води в джерелі водопостачання - каналі Сіверський Донець-Донбас.

Таким чином, перевищення концентрації амонію вище фонових значень в джерелі - каналі Сіверський Донець-Донбас не здійснює ніякого впливу на якість питної води, оскільки процес очищення води на фільтрувальних станціях відкоректований.

КП «Компанія «Вода Донбасу»

Comments

   

  З огляду на те, що областю ширяться чутки стосовно нібито погіршення якості води, вважаю за необхідне прояснити ситуацію. 

  Одразу зазначу: склад води, яка подається споживачам комунальним підприємством «Компанія  «Вода Донбасу», відповідає чинним санітарним нормам. 

  Але разом з тим, у водах р.Сіверський Донець, де бере початок канал Сіверський Донець – Донбас (який є єдиним питним джерелом для 4 млн жителів Донеччини), фіксується перевищення фонових показників амонію. Приблизно в 2-4 рази.

  Щоб з’ясувати причини, лабораторії провели аналіз води у річці та її притоках. Найбільшу концентрацію амонію (14,25 мг/л ) зафіксовано у Харківській області у річці Уди, яка є притоком Сіверського Дінця. 

  Враховуючи результати аналізів, у компанії «Вода Донбасу» припускають, що найімовірнішим джерелом забруднення є очисні споруди одного з комунальних підприємств Харківської області.   

  У четвер, 14 січня, відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії, на якій Харківській ОДА було рекомендовано створити відповідну робочу групу і з’ясувати причини погіршення екологічної ситуації у басейнах річок Уди та Сіверський Донець. До цієї роботи мають бути залучені й Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та “Вода Донбасу”. 

  Донецька ОДА направила листа на Харківську ОДА, в якому акцентувала увагу на необхідності встановити причини забруднення води у річці Сіверський Донець та, відповідно, у каналі Сіверський Донець-Донбас.  

  “Вода Донбасу” та “Попаснянський районний водоканал” продовжують лабораторні дослідження води.  

  Ще раз наголошую: попри всі ускладнення, до кінцевого споживача на Донеччині доходить вода, яка відповідає санітарним нормам. Фільтрувальні станції області працюють з дотриманням технологічних режимів і застосовують необхідну кількість реагентів відповідно до змін якості води у джерелі водопостачання – каналі Сіверський Донець-Донбас.