"Проти червоних окупантів" у бібліотеці ім.Горького

У четвер 24 листопада у Центральній міській бібліотеці відбулася презентація мемуарів легендарного повстанського отамана Якова Гальчевського ( псевдо "Орел").

Так само, як і повстанський отаман Чорний Ворон – герой однойменного роману Василя Шкляра, Яків Гальчевський від 1919 до 1925 року був одною з легенд спротиву більшовицькій владі на всій території Правобережної України.

Цікаву подорож у глибини нашої історії здійснив відомий донецький публіцист, літературознавець, політолог, громадський діяч Станіслав Федорчук. Книга, яку він презентував присутнім («Проти червоних окупантів») тільки що вийшла з друку та стала справжнім вибухом у літературно-історичному колі.

«Моя справа – направляти такі безцінні вантажі у місцяї віддалені від Київа, - розповів Станіслав, - Нажаль, у останню мить зі мною не змогли приїхати видавці цих мемуарів (відмінили потяги на Схід), але обіцяю, що ще привезу у Костянтинівку українських письменників та літераторів. Готуйтеся до зустрічі з Василем Шкляром. Чим більше культурних подій буде відбуватися в наших містах, тим менше у нас буде неадекватних людей, які не розуміють, звідкі і хто ми такі. Ця книга відкриє вам нові сторінки історії, які навряд розмістять в академічних підручниках доби Дмитра Табачника. Однак, це не просто академічна чи художня література – це першоджерела. Придивіться – ким ми були 100 років тому, ким стали тепер і на кого ми орієнтуємося. І кого на себе приміряємо – братів Чучупаків, чи чекістів, що їх розстрілювали, та знищували наші села? Напередодні трагічних роковин голодомору треба згадати тих, що не схилили і не підставили голову під цю м’ясорубку, а боролися до останнього. Так поступають справжні чоловіки, бо коли ворог вривається у твою хату треба захищати своє. Ми маємо право на оборону не тільки від окупантів, але й від дурної влади…».

Зустріч відбулася завдяки Донецькому обласному осередку Європейської партії України та Товариству ім.О.Тихого.

Comments

   

  Яків Гальчевський в своїй книзі Проти червоних окупантів ст.283 пише:

  «І так комуністичні мордовані винищили за 20 років в Україні людей всіх шарів української національности біля 8,000,000, з голоду в 1922 і 1923 роках вимерло понад 7,000,000 людей, вивезено з України на примусові роботи до 5,000,000, разом комуністичне пекло коштувало Україні за 20 років до 20 мільйонів жертв. Тому навіть формальна радянська статистика за 20 років не могла вказати в Україні збільшення населення, а лише зменшення.»

  Ответ на от Genryh13

   На Соловки его... "Архипелаг ГУЛАГ" перечитывать...

    В стране за ОДИН ДЕНЬ людей готовых выйти на улицу и защищать СВОИ ПРАВА и СВОБОДУ стало на 126166 больше !!! ЗА ОДИН ДЕНЬ !!!

    Кто в этой стране решится отнимать бизнес,сажать оппозиционеров,проводить рейдерские захваты ???    http://focus.ua/foreign/210512