Небесна сотня у нас в серцях
Знову закінчується лютий і знову ми згадуємо ті страшні, але величні події - вбивство бандою озвірилого януковища простих хлопців та дівчат, які пішли на небо заради нас.
Як в цьому році вчителя будуть розказувати дітям, який урок Небесної сотні проведуть, чи дойдуть до сердец дітей та молоді?
Педагог Анна Василівна Данильченко ласкаво запросили нас до школи №9, де було проведено такий урок в кінозалі "Дев'яточка".
"Я жила на Донбасі та раділа, що в нас немає вулканів, ураганів, цунамі. Але потім все змінилося, - говорила вчителька, - Прийшла війна. Ми сьогодні розкажемо про людей, яки зробили все, щоб її не було... Скажіть - де, окрім Києва були Майдани?".
Діти згадали, що в Донецьку, Краматорську. А те, що Майдан був у Костянтинівці їм розповіли.
І дійсно - там, де майданівці подавили виступи анитукраїнських сил - Харьків, Херсон, Миколаїв, Одеса: немає війни.
У нас вбили Дмитра Чернявського, Володимира Рибака, Степана Чубенко і зробили війну.
Але цікавинка цього нетрадиційного уроку пам'яти була в іншому. Вчителя підготувалися та вивели на зв'язок ініціаторів та організаторів Євромайдану у самому Донецьку, про яких ми писали у "Провінції".
Це було настільки зворушливо, що, здається, у повітрі вітав "дух Майдану".
Подробиці, які можуть стати методичними рекомендаціями для вчителей, які розуміють велич Майдану та його героїв, ви прочитаєте у друкованій "Провінції".
Але також відмітимо, що на цьому уроці віддали пошану живим Майданівцям не тільки донецьким, але й костянтинівським. А саме людині неймовірної долі Артему Попіку, що пройшов Майдан, гіркінські кативні та воював в АТО поряд з кіборгами. На жаль, він не зміг прийти на зустріч - але все попереду!
Учні відчули, що йшли на Майдани та загинули такі ж абсолютно хлопці, як і вони, а не якісь "вурдалаки-фашисти".
Ось переконайтеся самі - прочитайте шкільний твір Героя України Степана Чубенко, якого вбили тільки за те, що в нього була жовто-синя стрічка...
Слава Україні та її Героям!
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы оставлять комментарии
- 126 просмотров