"Свавілля вихідного дня" костянтинівської поліції

Ми дуже хотіли б, щоб в 2021 році наша поліція, як мінімум, відповідала на наші питання, а максимум — повернулася до того брифінгу, який попередні начальники Костянтинівського відділення 5 років проводили, а сьогоднішня Н.Козінцева їх відмінила. А поки що Наталія Вячеславівна посилає нас до прес-служби Бахмутського відділу, а ті "ще далі".

Ми довго терпіли, але цю статтю точно відправимо її обласному керівництву. Дивиться самі.

18 грудня, суддя Костянтинівського суду О.Леміщенко, після розгляду протоколу, який надійшов від Костянтинівської поліції, щодо порушення правил "карантину вихідного дня", назвала дії поліції ПРОВОКАЦІЄЮ.

У Постанові суду йдеться, що правоохоронці підіслали у закритий магазин "Електросвіт", що на Ювілейному (Хитрому) ринку, дівчину, щоб вона купила електролампочку. Але не второпали, що на вході магазину встановлена камера відеоспостереження.

"З наданого відеозапису, який був досліджений в судовому засіданні та долучений до матеріалів справи, — пише в Постанові суддя О.Леміщенко, -встановлено, що дівчина не заходила до приміщення магазину «Електросвіт». При цьому цим же відеозаписом підтверджується, що під час її спілкування з продавцем, який визирав з магазину на вулицю через двері, працівники поліції стояли за кутом магазину та чекали, поки дівчина здійснить покупку, після чого разом із нею зайшли до приміщення зазначеного магазину. Цей факт дає підставу вважати, що мала місце провокація з боку працівників поліції...".

Ясна річ, що провадження по цій справі було закрито у зв'язку із відсутністю складу адміністративного порушення. Як, до речі, закривалися провадження і по інших подібних "проколах у протоколах".

Цікава річ — з 8 розглянутих у грудні Костянтинівським судом протоколів по карантинним порушенням (за даними Реєстру судових рішень на 5.01.2021), по жодному не було прийняте рішення, яке пропонувала поліція. Два закрито, а шість повернуто на дооформлення.

Хочемо нагадати Н.Козінцевой, що у нас була попередня домовленість — якщо поліцейські "хронічно" не вміють складати протоколи та займають час суддів на вишукування в них помилок та повернення, — цих неграмотних правоохоронців буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності з оголошенням їх прізвищ у пресі. На хвилиночку замислитесь — тільки по деяких статтях Адмінкодексу кількість повернутих протоколів достигало до 500 на рік!

Ще нагадаємо обласному керівництву поліції, що за попередній рік Костянтинівська поліція відверто сфальсифікувала данні по скаргам на них — у звіти написали, що їх було тільки три і по цьому показнику вони на першому місці на Донеччині. Як так може бути, якщо тільки ми щомісячно подавали скарги, а судді у своїх постановах робили це сотнями випадків?!

В.Березін