Н.Виниченко - про забезпечення функціювання української мови, як державної

Юрист райадміністрації на нараді проінформував: “16 липня вступив в силу Закон Про забезпечення функціювання української мови, як державної. Він закріплює, що єдиною державною мовою є українська, а всіх посадовців та державних службовців, працівників правоохоронних органів зобов'язує на роботі спілкуватися виключно держаною мовою”, на що голова адміністрації Н.Виниченко відповіла:

“Всі почули? (Присутні хором: “Так!”). Все! Тобто тепер ніхто не розмовляє ніякою мовою, окрім української! Не знаєте державної — вечорами, у вихідні вивчаєте. Треба зробити курси. Є потреба. Давайте залучимо наших вчителів, фахівців, педагогів, які безкоштовно організують нам курси підвищення рівня, удосконалення, покращення знання мови. Будемо збиратися на навчання хоча б раз на тиждень. Воно й далі буде корисним, бо багато змін. Нам всім вкрай необхідно проходити такі навчання. Вчитель раз на місяць буде готувати на 45 хвилин інформаційну довідку, урок, майстер-клас. Й таких вчителів буде багато. Тому не буде велике навантаження. А ми розпишемо що і коли робити. Особливе — ділова українська мова. (Начальник відділу культури: “Треба мислити та постійно розмовляти українською!”)

Хто хоче працювати — навчиться. Все — всі зобов'язані! І буде кожен з нас по графіку виходити до дошки і докладати домашнє завдання мовою! Так, ми теж змінюємося!”.