Наш земляк повернувся з полону

Напередодні Нового року у Дружківку повернувся звільнений з полону бойовиків Олексій Кусков. Вдома його чекали рідні та друзі. Олексій перебував у полоні бойовиків довгих 10 місяців, переніс катування та нелюдські умови перебування. Але нарешті все позаду.

Олексій з жахом пригадує той день – 13 лютого 2017 року, коли його затримали у Донецьку за нібито шпигунство. Підозру у «ДНРівців» викликало те, що хлопець часто їздить до батьків. «МГБ ДНР» приховувало місцезнаходження Кускова, у той же час змушувало підтвердити наклепи. Через це мати Олексія довго шукала свого сина, зверталася до багатьох міжнародних організацій, правозахисників.

«Зі мною сидів у камері професор, якого засудили за проукраїнські настрої та пости у соцмережах. І таких було там багато. На обмін проросійські найманці привезли нас у автозаках – по 20 людей у кожному. Але нас зустріли дуже добре, все було організовано, до нас прилетів навіть Президент. Все якось по-людськи, почувається, що приїхали на рідну землю», – розказує звільнений з полону бойовиків О.Кусков.

У Дружківці, славетному місті яке заснували запорізькі козаки, Олексій поповнить ряд героїв сучасної війни з Росією, які пройшли через катування, ворожій полон під час окупації міста та вижили - Анатолій Водолазський та Василь Зандер. Згадаємо священника Павла Жученко, якого розстріляли боєвики на блок-посту поміж Дружківкою та Костянтинівкою.

Прес-служба Донецької облдержадміністрації.