Технічні характеристики сервера під хостинг

Власники сучасних компаній та багато приватних підприємців чудово розуміють, наскільки важливий сайт для їх діяльності. При цьому не достатньо просто створити веб-представництво - потрібно також подбати про те, щоб сайт швидко завантажувався і був зручним в користуванні. Багато в чому це залежить від хостинг-сервера, на якому розміщено файли сайту або веб-проєкту.

Навіщо потрібен сервер?

Йдеться про спеціальний комп'ютер, який обробляє клієнтські запити та необхідний для зберігання інформації. Сервери виконують різні завдання:

 • Розміщують сайти та зберігають усі дані ресурсів.
 • Зберігають файли та дозволяють завантажити їх у будь-який момент.
 • Відповідають за роботу e-mail та надсилання листів.
 • Аналізують, обробляють, архівують дані.
 • Дозволяють геймерам взаємодіяти в онлайн іграх.
 • Шифрують та захищають персональні дані користувачі.

Ефективність роботи сервера великою мірою залежить від його параметрів, на яких обов'язково необхідно акцентувати особливу увагу.

Що таке веб-сервер?

Веб-сервер є найпоширенішим різновидом серверів, який використовується для зберігання даних сайтів. Коли веб-сайт відкривається, браузером надсилається запит на веб-сервер. Далі відбувається передача тексту, зображень та відео, які потрібні, щоб сторінка відкрилася.

Читайте також: Що таке трафік сайту, як його дізнатися та навіщо контролювати.

Як правильно обрати сервер?

Щоб гарантовано виправдати очікування від вибору сервера, необхідно звернути увагу на низку критеріїв.

Технічні характеристики

В обов'язковому порядку враховуються технічні характеристики:

 • Процесора. Оптимальний варіант для веб-сервера – це процесори Intel Xeon Silver, Xeon Gold або Xeon Platinum. На відміну від звичних для багатьох поколінь i3, i5 та i7, Xeon є більш надійними та забезпечують безперебійну роботу в критичні моменти. Особливий акцент робиться на тактовій частоті та об'ємі кеша, тому що ці параметри впливають на те, як швидко та в яких кількостях будуть оброблятися запити.
 • Оперативної пам'яті. Саме від ОЗУ залежить те, як швидко обробляються дані. Велика відвідуваність ресурсу потребує великого обсягу пам'яті. Оптимальний варіант – не менше ніж 32 ГБ пам'яті стандарту DDR4.
 • Жорстких дисків. Найкращим варіантом для хостингу є тип дисків SSD NVMe. Вони характеризуються великою пропускною здатністю, що сприяє швидкому відкриттю сторінок. Якщо хостинг невеликий, вистачить 1-2 ТБ об'єму жорсткого диска.

Таким чином, ви повинні переконатися, що сервер має достатньо ресурсів і може повноцінно виконувати завдання.

Мета використання сервера

Важливою є універсальність серверного обладнання під хостинг. Він використовуватиметься для зберігання різних сайтів, починаючи від інтернет-магазинів і закінчуючи інформаційними ресурсами. Деякі сайти будуть відвідувати щонайбільше 10 людей щодня, а інші – тисячі користувачів. Передбачте можливість масштабування – це необхідно для збільшення обсягу пам'яті та покращення інших характеристик.

Операційна система

Найбільш популярні ОС - Windows Server і Linux. Перші використовуються, щоб підтримувати продукти Windows та за необхідності забезпечення працездатності специфічного програмного забезпечення. Якщо ми маємо справу зі звичайними веб-ресурсами, краще вибрати Linux. Її переваги полягають у:

 • Меншій вартості. Переважна більшість дистрибутивів Linux безкоштовні – економія очевидна.
 • Безпеці. На Linux менше вірусів, ніж на Windows.
 • Стабільній та швидкій роботі. Дана ОС не потребує регулярного обслуговування та частих перезавантажень, що дозволяє розраховувати на стабільну роботу.

Як бачите, якщо йдеться про веб-сервер, краще робити вибір на користь Linux – її можливостей цілком вистачає, щоб виконувати будь-які завдання.

Панель керування

Панелі керування відрізняються простим інтерфейсом, який буде зрозумілим не тільки системним адміністраторам, але й недосвідченим користувачам. Серед популярних рішень варто виділити такі:

 • Cpanel. Включає велику кількість опцій, через що новачки можуть зіткнутися з деякими складнощами. Але в мережі достатньо інструкцій, як працювати з цією панеллю.
 • Direct Admin. Інтуїтивно зрозуміла панель, що має усі необхідні функції.

Обов'язково переконайтеся, що панель керування є зрозумілою. У такому разі самостійне встановлення та налаштування сайту буде доступне навіть користувачам без досвіду.

Віртуальний чи фізичний сервер: що краще обрати?

В такому випадку необхідно враховувати цілі, завдання та бюджет. Віртуальний потрібен для повного доступу до обладнання та максимальних повноважень у роботі. За рахунок використання всієї потужності можливе розміщення ресурсомісткого хостингу.

Фізичний сервер підходить для встановлення кількох віртуальних – між ними ділиться потужність сервера. Це оптимальний варіант для хостингу, де розміщується невелика кількість ресурсів.

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб орендувати сервер під хостинг, під час вибору враховуйте низку найважливіших параметрів. Стабільна робота сайту буде можлива лише в тому випадку, якщо сервер має достатню потужність та обсяг пам'яті. На ньому повинна бути встановлена ​​ОС Linux та інтуїтивно зрозуміла панель управління, в якій могли б розібратися навіть користувачі без досвіду.