Власники сучасних компаній та багато приватних підприємців чудово розуміють, наскільки важливий сайт для їх діяльності. При цьому не достатньо просто створити веб-представництво - потрібно також подбати про те, щоб сайт швидко завантажувався і був зручним в користуванні. Багато в чому це залежить від хостинг-сервера, на якому розміщено файли сайту або веб-проєкту.
Навіщо потрібен сервер?
Йдеться про спеціальний комп'ютер, який обробляє клієнтські запити та необхідний для зберігання інформації. Сервери виконують різні завдання:
- Розміщують сайти та зберігають усі дані ресурсів.
- Зберігають файли та дозволяють завантажити їх у будь-який момент.
- Відповідають за роботу e-mail та надсилання листів.
- Аналізують, обробляють, архівують дані.
- Дозволяють геймерам взаємодіяти в онлайн іграх.
- Шифрують та захищають персональні дані користувачі.
Ефективність роботи сервера великою мірою залежить від його параметрів, на яких обов'язково необхідно акцентувати особливу увагу.
Що таке веб-сервер?
Веб-сервер є найпоширенішим різновидом серверів, який використовується для зберігання даних сайтів. Коли веб-сайт відкривається, браузером надсилається запит на веб-сервер. Далі відбувається передача тексту, зображень та відео, які потрібні, щоб сторінка відкрилася.
Читайте також: Що таке трафік сайту, як його дізнатися та навіщо контролювати.
Як правильно обрати сервер?
Щоб гарантовано виправдати очікування від вибору сервера, необхідно звернути увагу на низку критеріїв.
Технічні характеристики
В обов'язковому порядку враховуються технічні характеристики:
- Процесора. Оптимальний варіант для веб-сервера – це процесори Intel Xeon Silver, Xeon Gold або Xeon Platinum. На відміну від звичних для багатьох поколінь i3, i5 та i7, Xeon є більш надійними та забезпечують безперебійну роботу в критичні моменти. Особливий акцент робиться на тактовій частоті та об'ємі кеша, тому що ці параметри впливають на те, як швидко та в яких кількостях будуть оброблятися запити.
- Оперативної пам'яті. Саме від ОЗУ залежить те, як швидко обробляються дані. Велика відвідуваність ресурсу потребує великого обсягу пам'яті. Оптимальний варіант – не менше ніж 32 ГБ пам'яті стандарту DDR4.
- Жорстких дисків. Найкращим варіантом для хостингу є тип дисків SSD NVMe. Вони характеризуються великою пропускною здатністю, що сприяє швидкому відкриттю сторінок. Якщо хостинг невеликий, вистачить 1-2 ТБ об'єму жорсткого диска.
Таким чином, ви повинні переконатися, що сервер має достатньо ресурсів і може повноцінно виконувати завдання.
Мета використання сервера
Важливою є універсальність серверного обладнання під хостинг. Він використовуватиметься для зберігання різних сайтів, починаючи від інтернет-магазинів і закінчуючи інформаційними ресурсами. Деякі сайти будуть відвідувати щонайбільше 10 людей щодня, а інші – тисячі користувачів. Передбачте можливість масштабування – це необхідно для збільшення обсягу пам'яті та покращення інших характеристик.
Операційна система
Найбільш популярні ОС - Windows Server і Linux. Перші використовуються, щоб підтримувати продукти Windows та за необхідності забезпечення працездатності специфічного програмного забезпечення. Якщо ми маємо справу зі звичайними веб-ресурсами, краще вибрати Linux. Її переваги полягають у:
- Меншій вартості. Переважна більшість дистрибутивів Linux безкоштовні – економія очевидна.
- Безпеці. На Linux менше вірусів, ніж на Windows.
- Стабільній та швидкій роботі. Дана ОС не потребує регулярного обслуговування та частих перезавантажень, що дозволяє розраховувати на стабільну роботу.
Як бачите, якщо йдеться про веб-сервер, краще робити вибір на користь Linux – її можливостей цілком вистачає, щоб виконувати будь-які завдання.
Панель керування
Панелі керування відрізняються простим інтерфейсом, який буде зрозумілим не тільки системним адміністраторам, але й недосвідченим користувачам. Серед популярних рішень варто виділити такі:
- Cpanel. Включає велику кількість опцій, через що новачки можуть зіткнутися з деякими складнощами. Але в мережі достатньо інструкцій, як працювати з цією панеллю.
- Direct Admin. Інтуїтивно зрозуміла панель, що має усі необхідні функції.
Обов'язково переконайтеся, що панель керування є зрозумілою. У такому разі самостійне встановлення та налаштування сайту буде доступне навіть користувачам без досвіду.
Віртуальний чи фізичний сервер: що краще обрати?
В такому випадку необхідно враховувати цілі, завдання та бюджет. Віртуальний потрібен для повного доступу до обладнання та максимальних повноважень у роботі. За рахунок використання всієї потужності можливе розміщення ресурсомісткого хостингу.
Фізичний сервер підходить для встановлення кількох віртуальних – між ними ділиться потужність сервера. Це оптимальний варіант для хостингу, де розміщується невелика кількість ресурсів.
Якщо ви зацікавлені в тому, щоб орендувати сервер під хостинг, під час вибору враховуйте низку найважливіших параметрів. Стабільна робота сайту буде можлива лише в тому випадку, якщо сервер має достатню потужність та обсяг пам'яті. На ньому повинна бути встановлена ОС Linux та інтуїтивно зрозуміла панель управління, в якій могли б розібратися навіть користувачі без досвіду.