Смолоскипна хода пам’яті наших Героїв

Як завжди, в перший день січня, вже вшосте у Слов'янську, до Дня народження провідника ОУН Степана Бандери, пройшла традиційна смолоскипна хода.

Про це "Провінції" повідомив член ВО "Свобода", учасник АТО Ігор Резенко, який постійно приймає участь у цьому заході. Хода стартувала на Соборній площі та пройшла вулицею Шевченка до пам'ятника Тарасу Шевченку - де відбувся мітинг. Учасники заходу несли смолоскипи, синьо-жовті та червоно-чорні прапори, а також прапори ВО "Свободи". В цей день, по багатьох містах України, відбулися акції до 112-ї річниці від дня народження цього українського політичного діяча, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття. На Донеччині вони пройшли, окрім Слов'янська, у Покровську та Званівці.

Нагадаємо, що Бандера був автором Акту відновлення Української Держави від 30 червня 1941 року. У липні 1941 року нацисти відправили його в концтабір Заксенхаузен. Звільнили Степана Андрійовича у вересні 1944 року і запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху у тилу Червоної армії, проте Бандера на співпрацю з гітлерівцями не погодився. Він загинув 15 жовтня 1959 року від рук агента КДБ Богдана Сташинського і був похований у Мюнхені.

Учасники ходи в Слов'янську відмітили, що зараз медведчуки розривають нашу країну, говорячи, що у Донеччини та Галичини різні цінності й герої. Але кров, яка пролилася тут, в нашому краї, нас поєднала навіки. І у нас єдині герої - від Бандери до Небесної сотні та Кіборгів. "Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб, - говорив головний провідник нашої нації. - Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний".

Власн. кор.