Які властивості та сфера застосування нітрилових рукавичок?

Деякі професії передбачають дотримання особливих правил безпеки, серед яких потреба у захисті рук стоїть на перших позиціях. Тому працівники багатьох сфер діяльності одягають рукавички, які захищають шкіру від інфекцій та впливу різноманітних речовин. Серед різноманіття таких засобів індивідуального захисту найбільшою популярністю користуються нітрилові рукавички, які на відміну від латексних та вінілових аналогів не викликають алергічних реакцій і характеризуються високими характеристиками міцності.

Нітрилові рукавички

Плюси рукавичок із нітрилу

Серед переваг нітрилових рукавичок виділяють такі:

  • міцність та стійкість до механічних пошкоджень;
  • не руйнуються під впливом агресивних хімічних речовин;
  • не пересушують шкіру рук та дозволяють кистям "дихати";
  • витримують низьку і високу температури, зберігаючи при цьому всі свої якісні властивості.

Деякі види рукавичок мають текстуровану поверхню. Такі властивості нітрилових рукавичок роблять їх дуже зручними під час роботи, де потрібна особлива точність маніпуляцій та застосування дрібних інструментів. До того ж нітрил еластичний і добре набуває форму руки. Завдяки такому "ефекту пам'яті" кисті в рукавичках не втомлюються протягом тривалого терміну часу.

Матеріал виготовлення

Нітрилові рукавички виготовляються із синтетичного каучуку, що є результатом відходів продуктів нафтоперероблення. Більш точно - це суміш акрилонітрилу та бутадієну, який внаслідок полімеризації дає щільну, міцну еластичну плівку.

Щоб зробити рукавички з нітрилу стерильними з їх зовнішнього шару видаляються пріони, білки, бактерії й т.п. При придбанні ЗІЗ слід дивитися на їхнє пакування, де вказано спеціальний ідентифікатор, що визначає рівень стерильності товару.

Сфера використання

Область використання нітрилових рукавичок досить широка. Такі розхідники є незамінними в:

  1. Медицині, де вони добре зарекомендували себе за умов підвищеного ризику інфікування. Вироби повсюдно зустрічаються у лікарнях, лабораторіях, стоматологіях під час проведення оглядів, різного роду маніпуляцій та хірургічних операцій.
  2. Косметології, захищаючи руки майстрів від впливу різних косметологічних препаратів. Завдяки еластичним властивостям матеріалу в рукавичках легко робити депіляцію, шугаринг, ін'єкції та інші процедури без втрати чутливості пальців.
  3. На виробництвах, де використовуються спеціальні вироби із підвищеною товщиною (0,75-0,90 мм). Даний вид засобів індивідуального захисту застосовуються в роботі, де можливе зіткнення з кислотами та лугами, продуктами нафтоперероблення та різноманітними хімічними сполуками.
  4. У побуті, коли потрібні процеси з мийними засобами, пральними порошками,  лакофарбовими препаратами. До того ж їх одягають під час будівельно-монтажних робіт.

Рукавички з нітрилу бувають різних видів та неоднакових цінових категорій.