Когда викинги объединяются с казаками, они становятся непобедимы

Пару слов об авторе текста гимна 93-ей ОМБр, Владе Сорде («Змей»), который называет себя «Викингом».

Мы познакомились с ним где-то полтора года назад, когда Влад заглянул к нам в редакцию и презентовал нам свой сборник стихов «Трансгрессия». Потом были прозаические публикации В.Сорда на страницах «Провинции», которые он умудрялся пересылать электронкой с самого «передка»… Особенно впечатлил мистический рассказ, в основу которого легли события на Авдеевской промзоне, под Бутовкой. Это была Литература высокой пробы! И вот теперь — гимн бригады, которая первой вошла в Константиновку и район и первая «зачищала» нашу Донецкую землю от рашистов и их приспешников. У нас было много незабываемых журналистских контактов с бойцами 93-й, о чем остались газетные публикации и солидная горсть отстрелянных гильз, что лежат теперь в нашем редакционном «музее»…

Гордимся вами, хлопцы!

С приближающимся праздником вас, наши защитники!

Загалом, я вперше замислився над тим, аби оновити гімн бригади, на початку весни цього року — саме тоді, коли з артрозвідки мене перетягнули до прес-служби 93 ОМБр. Пам'ятаю, як ретельно вивчивши бойовий шлях з'єднання, за одну ніч написав текст, під "Слов'янську бойову" та "Кельтську бойову" мелодії.

Коли представив ідею та перший результат командиру бригади, полковнику Клочкову В.В. — наштовхнувся на повну підтримку, розуміння й отримав наказ працювати в цьому напрямку. Більше того - він подавав дуже круті ідеї й пропонував дійсно круті, актуальні фрази, тож я кілька разів змінював текст.

Але то був ритм вірша, а нам потрібна була пісня, гімн. Ось тут на допомогу прийшов побратим із Костянтинівки, якого власне я й загітував до прес-служби - Володимир "Лапша" Сізов. Він дійсно має шикарне почуття ритму та музичний слух! Згодом ритм був відполірований, та процес застряг - через відсутність стабільного зв'язку на передовій та постійні спроби ворога штурмувати Бахмутську трасу, нам усім було не до гімну.

І тільки під час урочистого шикування з нагоди повернення 93 окремої механізованої бригади - командир познайомив мене з Сергієм Василюком, лідером та вокалістом гурту "Тінь Сонця". Прямо там, під дощем, ми дали роздрукований текст пану Сергію. І він погодився зіграти. Я був певен — це буде бомба.

За словами хлопців — я не помилився!

Влад Сорд

Гімн 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ

 

Наша історія написана нами -

Напоєна кров’ю Вітчизни синами.

Димом завіяна, кулями скроєна -

Бригада, що робить з людини Воїна.

Дев’яносто третя – стіна для ворога,

Кожен крок йому дасться дорого.

Грізно арта з піднебесся гримає

Встоїмо там, де бетон не стимає

Карлівка, Піски, Донецьк, Авдіївка -

Стійко триматися, битися, вірити!

Постійно чекає наказу «згори»,

Бригада, під номером дев’ять-три.

Із перших днів на полях Донбасу,

Йдемо вперед, йдемо у наступ.

Б’ємось за пам’ять своїх дідів -

Не гаючи часу на попіл слів.

Ми не зупинимось, ми не зламаємось,

Не відступаєм, завжди вертаємось.

Кіборги в полі, вогню володарі

За Батьківщину ідуть на подвиги.