Укріплення матеріально-технічної бази охорони здоров’я міста

В охороні здоров’я міста намічений і здійснюється комплекс конкретних заходів, які направлені на зміцнення матеріально-технічної бази, починаючи з первинної ланки і закінчуючи спеціалізованою кваліфікованою медичною допомогою. В рішенні даних питань велика істотна допомога надається облдержадміністрацією, обласною військово-цивільною адміністрацією, а також міською радою. Об’єм проведеної роботи великий, але ще більше належить зробити.

В п’яти корпусах КУ «ЦРЛ», що включені до Переліку об’єктів і заходів, що будуть здійснюватись за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затвердженного розпорядженням голови облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністраціії від 04.07.2016 року № 548 (із змінами), реалізуються конкретні заходи. Так, на теперішній час триває капітальний ремонт (термосанація) будівлі по вулиці Театральній,16, в якій був розташований філіал міської стоматологічної поліклініки. В процесі робіт замінені вікна, закінчується ремонт покрівлі.

Після закінчення ремонту будівлі буде відкрита нова амбулаторія комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Костянтинівської міської ради», оснащена сучасною апаратурою та обладнанням, що дозволить наблизити первинну медичну допомогу безпосередньо до населення правобережної частини міста, покращити організацію та якість сімейної медицини. Слід відмітити, що стоматологічні кабінети КУ «ЦРЛ» продовжать функціонувати в відремонтованій будівлі. Крім того, сюди буде переведений з орендуємого приміщення лікарняний банк крові КУ «ЦРЛ».

Практично завершені капітальні ремонти (термомодернізація) з заміною вікон та дверей, утепленням фасадів та покрівель п’ятиповерхового (терапевтичного) та чотирьохповерхового (хірургічного) корпусів КУ «ЦРЛ» за адресою: проспект Ломоносова, 101, що дозволило зменшити витрати енергоресурсів при експлуатації будівель під час осінньо-зимового періоду, поліпшити умови перебування пацієнтів, медперсоналу, продовжити термін експлуатації будівлі. Але, всі роботи ще не закінчені. На теперішній час проекти доопрацьовані з урахуванням питання благоустрію прилеглої території лікарні, яка включає ремонт асфальтового покриття, встановлення бордюрів, лавочек, встановлення решіток на перших поверхах та ремонт вентиляційних каналів на даху хірургічного корпусу і т.д.

Вкрай важливим для охорони здоров’я міста є проведення капітального ремонту (термомодернізації) будівлі дитячого відділення КУ «ЦРЛ» за адресою: проспект Ломоносова, будинок 161«а», в якому розташовані педіатричне, терапевичне відділення, відділення інтенсивної терапії педіатричного профілю, а також дитяча амбулаторія КП «ЦПМСД» та спеціалізовані прийоми педіатрів КУ «ЦРЛ». В рамках проекту вже проведена більша частина робіт, на теперішній час проводяться роботи по утепленню фасадів та ремонту системи опалення. Як і в попередніх корпусах, проектно-кошторисна документація по даному корпусу прошла коректировку, яка передбачає благоустрій території та удосконалення системи опалення. На цей час проводиться експертна оцінка ПКД.

З метою створення належних умов для народження здорових дітей приділяється значна увага покращенню стану матеріально-технічної бази пологового відділення КУ «ЦРЛ». В першому півріччі поточного року за кошти місцевого бюджету була відкоректована проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі пологового відділення за адресою: проспект Ломоносова,161, проведена її експертиза. Документація передана в департамент капітального будівництва ОДА для організації здійснення робіт. Крім того в поточному році буде проведений комплекс заходів по реконструкції будівлі пологового відділення з заміною всіх інженерних мереж, внутрішнім ремонтом, переоснащенням відділень, які розташовані в даній будівлі – пологового, гінекологічного, неврологічного – новою сучасною апаратурою і обладнанням. Дані роботи будуть проведені протягом двох років, кошторисна вартість становить 44 млн. грн. Джерелами фінансування є державний фонд регіонального розвитку та місцевий бюджет.

Звичайно, всіх мешканців міста, медичних працівників турбує доля поліклінічного корпусу КУ «ЦРЛ» в якому заплановано проведення санації, реконструкції крівлі і ремонт опалення за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. За кошти місцевого бюджету ПКД по даному об’єкту відкоректована по двом проектам (реконструкція покрівлі та капітальний ремонт опалення) проведена експертиза, по санації будівлі експертиза завершується, після чого адміністрацією КУ «ЦРЛ» та виконкомом міської ради буде підготовлений лист в Міністерство регіонального розвитку та Міністерство фінансів України щодо виділення додаткових коштів згідно відкоректованих проектів з подальшим проведенням процедури електронних торгів по закупівлі відповідних робіт.

Згідно концепції розвитку охорони здоров’я Донецької області та стратегії розвитку охорони здоров’я міста Костянтинівки, як учасника Краматорського госпітального округу, КУ «ЦРЛ» міста буде виконувати функції багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого рівня, яка повинна мати в своєму складі відділення екстренної та невідкладної медичної допомоги. Враховуючи це, адміністрацією КУ «ЦРЛ» за участю міської ради було прийняте рішення про організацію даного відділення на першому поверсі хірургічного корпусу. Слід відмітити, що з місцевого бюджету вже виділені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення не тільки реконструкції першого поверху, але й капітального ремонту внутрішніх приміщень всього хірургічного корпусу. На теперішній час проведена електронна закупівля робіт по проектуванню.

Пріоритетна увага, за підтримкою та допомогою керівництва міста, приділяється переоснащенню охорони здоров’я сучасною апаратурою та обладнанням. Так, в 2018 році за кошти місцевого бюджету був придбаний одноколбовий інжектор для комп’ютерної томографії вартістю 379,5 тис. грн., який вкрай необхідний для проведення контрастних діагностичних досліджень органів черевної порожнини, малого тазу, грудної клітини, ангіографії судин головного мозку і т.д. Після відповідної підготовки та навчання персоналу дане обладнання буде використовуватись при проведенні комп. томографії.

Для зниження рівня малюкової смертності, посилення служби охорони материнства і дитинства за рахунок міського бюджету придбані монітор пацієнта та шприцевий насос для відділення інтенсивної терапії педіатричного профілю, а також витяжна шафа для клініко-діагностичної лабораторії, відсмоктувач медичний електричний «Біомед», пристрій універсальний для прояву рентгенплівки, безтіньовий операційний світильник пересувний. З метою впровадження сучасних медичних технологій в роботу відділень та служб лікарні за рахунок областного бюджету тривають тендерні процедури з закупівлі багатофункцональної лапароскопічної хірургічної стійки для хірургічного відділення, операційного багатофункціонального столу з ортопедичною вставкою для травматологічного відділення, секційного столу, секційного набору та робочого місця лікаря патологоанатома для патолого-анатомічного відділення, апарату штучної вентиляції легенів для відділення дитячої реанімації.

О.Руденко, головний лікар КУ «ЦРЛ»