Депутати звернулись до уряду з вимогою виділити гроші на ремонт водогону на Донеччині

Верховна Рада України проголосувала за постанову №3835. Цією постановю депутати звернулись до Уряду з вимогою виділіти 88 мільйонів 446 тисяч гривень державного бюджету на капітальний ремонт та реконструкції об'єктів другого донецького водпроводу КП "Вода Донбасу".

За постанову проголосували 312 депутатів.

Також доручили уряду при підготовці бюджету на 2021 рік передбачити фінансування шести проєктів ремонту та реконструкції об’єктів другого донецького водопроводу, а також залучити інвистеційні кошти.

Що відомо

  • Комунальне підприємство "Вода Донбасу" є єдиним постачальником питної води на Донеччині, в тому числі і на окуповані території. Підприємство забезпечує водою та надає послуги з водовідведення жителям 289 населених пунктів Донецької області (це близько 3,9 млн осіб).
  • Водопостачання Слов'янська, Краматорська, Дружківки, Костянтинівки, Торецька та населених пунктів Костянтинівського району здійснюється через Другий Донецький водовід. Побудували його у 1954 році, протяжність - 116 кілометрів. 70% води, яка йде через цей водовід береться з ріки Сіверський Донець, а 30% - з підземних джерел.
  • За інформацією комунального підприємства "Вода Донбасу", аби замінити труби на аварійній ділянці потрібно понад один мільярд гривень. У Комунального підприємства таких коштів немає.
  • Станом на 1 травня 2019 року, заборгованість муніципальних водоканалів Донецької області за спожиту воду перед КП "Вода Донбасу" становила майже 1,4 млрд грн, з яких 48% - заборгованість водоканалів з окупованих територій регіону.
  • У липні 2020 року під час візиту на Донеччину Президент Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга анонсувала нову швейцарську програму співробітництва з Україною на наступні три роки. Вона зазначила, що у 2020 році в рамках цієї програми для КП "Вода Донбасу" виділять 1,4 млн швейцарських франків.

"Суспільне.медіа"

От редакции

Отметим, что есть более взешенное, экономически обоснованное и менее затраное решение водоснабжения для константиновцев. По мнению эксперта, для бесперебойного, круглосуточного обеспечения города водой, для большей части Константиновки достаточно Белогорского источника, от которого необходимо проложить всего лишь 12 км. труб.

А все эти требования о выделении финансов на реконструкцию второго донецкого - это всего лишь "хотелки" заинтересованых лиц.