Мешканця Костянтинівки судитимуть за незаконну порубку дерев у полезахисній лісосмузі

Під процесуальним керівництвом Костянтинівської місцевої прокуратури до Костянтинівського міськрайонного суду направлено обвинувальний акт стосовно 19-річного мешканця м. Краматорська за обвинуваченням у незаконній порубці дерев у лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду (ч. 1 ст. 246 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що 11 жовтня 2020 року чоловік, з метою заготівлі дров для опалення свого будинку, перебуваючи у полезахисній лісовій смузі на території Миколайпільської сільської ради Костянтинівського району, не маючи лісорубного квитка, здійснив незаконну порубку 4 дерев породи ясен, та 27 сухостійних дерев породи клен та ясен. Своїми умисними протиправними діями правопорушник заподіяв шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму понад 24 тис грн.

На даний час досудове розслідування завершено.

Зловмиснику загрожує покарання у вигляді штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Костянтинівська місцева прокуратура

Від редакції

Ми дуже раді, що наші правоохоронні органи не сидять склавши руки, а працюють “і вдень і вночі”. Як то кажуть, — “наша служба і опасна і трудна”.

Звісно, не відомо, — чи то для дому він зрубав ті дерева, чи на продаж... Але ж більшість з них — сухостій.

Нагадаємо, що “Провінція” неодноразово писала про “Костянинівський лісоповал”, пік якого був ще рік, два тому. Та це бачили і про це знає все місто — скільки дзвінків було в редакцію! Але спіймати когось, у кого є “криша”, та щоб та прокуратура могла потім відзвітувати перед мешканцями, наші правоохоронці не взмозі. А для редакції, на її інформаційний запит, чиновники з міськвиконкому який хочете та за якою потрібно датою дозвіл на спил дерев нададуть.

Так що, не пощастило хлопчині, що поробиш...