Наш край поповниться заповідниками

На території Костянтинівського району створять 4 нових заказники площею майже 216 га. Таке розпорядження 7 липня підписав голова Донецької ОДА.

Зазначають, що це будуть ботанічні заказники місцевого значення: на території Новодмитрівської сільської ради — «Іжевський» (площею 57,7 га); на території Марківської сільської ради — «Балка Марківська» (площею 65,0 га), «Страшна балка і Страшний ліс» (площею 54,5 га) та ландшафтний заказник місцевого значення «Балка Майська з лісом Рукавець» (площею 38,6 га).

Ці природні території включають балки з цілинним типчаково-ковиловим степом та крейдяні схили правого берега річки Біленька і яри, схили яких вкриті деревно-чагарниковими насадженнями природного походження з поодинокими чагарниками та невеликими ділянками карагани кущової, ковили волосистої (занесена до Червоної книги України), — йдеться в повідомленні.

Серед рослинності: чебрець двовидний, куничник наземний, цибуля нерівноніжкова, кермек перетинчастий, ефедра двоколоса, маренка сіроплода, що охороняються на обласному рівні, та кальцефільні види, серед яких багато рідкісних, ендемічних видів, занесених до Червоної книги України: полин суцільнобілий, громовик донський, левкой крихкий, ковила українська. На цих ділянках виявлено існування 17 видів комах занесених до Червоної книги України.

Прес-служба департаменту екології та природних ресурсів.