Як нам водоканал счетчик за свої 2688.00 грн. повіряв

Моя підзахисна мешкає в п’ятиповерховому будинку по вулиці Ціолковського. Та є споживачем послуг, які надає компанія КП «Компанія «Вода Донбасу» Константиновского ВУВКГ. Кількість отриманої води на її квартиру фіксується лічильником води, який при монтажі пройшов державну повірку, опломбований, та прийнятий до експлуатації. У лютому 2017 року вона отримала повідомлення від «Вода Донбасу» про необхідність чергової державної повірки лічильника води. При цьому, її повідомили, що вона зобов’язана оплатити послугу за розпломбування та опломбування лічильника води в сумі 85.00 грн. а також оплати повірку лічильника в сумі 80.00грн.

«Вода Донбасу» у порушення Закону України та Постанов КМ України, незаконно примусила її оплатити роботу, яка вже оплачена при сплаті за спожиту воду, чим принизила її як свого абонента. Внаслідок отриманого стресу, у неї погіршився стан здоров’я.

11 вересня 2017 р. ми звернулися до Костянтинівського суду, про захист прав споживача, та просили суд визнати противоправними дії адміністрації КП «Компанія «Вода Донбасу» (директор А.Демченко).

Рішенням Костянтинівського міскрайонного суду (головуюча суддя О.Наумик) 23 листопада 2017 року у задоволенні позова нам було відмовлено. Дії КП «Компанія «Вода Донбасу» Костянтинівського ВУВКГ були признані законними.

Відповідач вважає, що посилання на постанову КМУ № 532 від 2014 та інші Постанови, а також Закон України « Про метрологічну діяльність» є безпідставними та такими, що не відповідають вимогам нормативно правового характеру. Відповідач ввів суд в оману, звернувши увагу суду на те, що Верховний Суд України, вже ухвалював подібні рішення на користь постачальника послуг.

Костянтинівський суд відмовляючи нам у позові, виходив з безпідставності заявленого позова, стосовно протиправності дій відповідача щодо стягнення плати за розпломбування, опломбування та повірку приладу повірки отриманої води. З даним рішенням Костянтинівського суду ми не погодилися. Тому подали апеляційну скаргу до Донецького апеляційного суду. Спірні правовідносини регулюються Законами України «Про метрологію та метрологічну діяльність», та про «Захист прав споживача».

Враховуючи вимоги Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт. Костянтинівський суд (О.О.Наумик) помилково дійшов висновку про не обгрунтованність позовних вимог стосовно протиправності дій Костянтинівського ВУВКГ щодо оплати мною послуг за роз пломбування, опломбування приладу обліку води та державну повірку.

Алеляційний суд Донецької області (головуючого судді Космачевской Т.В.) рішення Костянтинівського суду від 23.11.2017р – скасував. Визнав неправомірними дії КП «Компанія «Вода Донбасу», щодо зобов’язання мене оплатити послуги за розпломбування та опломбування лічильника води. Стягнув з відповідача на нашу користь, кошти оплачені мною, в розмірі 165.00 грн.

А також стягнув з КП «Компанія «Вода Донбасу» в дохід держави судовий збір в розмірі 2688.00грн.

Костянтинівський ВУВКГ подав до Верховного Суду України касаційну жалобу на рішення Донецького Апеляційного суду.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду (суддя-доповідач Журавель В.І.) 31 липня 2019 року, касаційну скаргу водоканалу залишив без задоволення.

Постановою апеляційного суду Донецької області від 07 лютого 2018 року в частині визнання дій комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про зобов’язання оплати послуг за розпломбування та опломбування, абонентом, залишив без змін.

Докладніше можна познайомитись з матеріалами справи №233/42/17 у Костянтинівському суді.

Представник позивача М.Голік